Nikki Reed

6. ledna 2009 v 17:27 | Rose |  Nikki/Rosalie
Věk: 20
Datum narození: 17. 05. 1988
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení: Býk
Filmografie:

Filmografie

Jako herečka
2010 -Nový Měsíc (New Moon) role: Rosalie Hale
2008 -Last Day of Summer role: Stefanie
2008 -Stmívání (Twilight) role: Rosalie Hale
2005 -Legendy z Dogtownu (Lords of Dogtown)
Kathy Alva
2003 -O.C. ("O.C., The")
Sadie Campbell
2003 -O.C. (O.C., The)
Sadie Campbell
2003 -Třináctka (Thirteen)
Evie Zamora

Jako scénáristka
2003 -Třináctka (Thirteen)

Jako producentka
2008 -Last Day of Summer

Život této mladé herečky je na její věk celkem pestrý. Jako malá byla stydlivá a "ležela" často v knížkách. Ve 12-ti letech se však dostala ke skupině děvčat, které nešly zrovna příkladem. Její do té doby hezký vztah s matkou začal skřípat a Nikki začla experimentovat s drogama, sexem a nějaké ty krádeže..

Catherine Hardwicke, umělkyně, která se chtěla stát režisérkou a spisovatelkou, dlouho randila se Sethem Reedem a po rozdělení přišla s Nikki styku. V roce 2002 začala s Nikki spolupracovat na scenáři filmu. Nejprve z toho měla vzniknout lehčí komedie, ale vznikla Třináctka, který byl napsán vlastně podle skutečné události, kterou Nikki prožila. Nikki a Catherine dokončily dílo během 6-ti dnů o zimních prázdninách.

Film je částečně rebelský, autobiografický, dramatický a zobrazuje divoký život dívky, která se stává ženou a navazuje vztah k drogám, sexu, krádežím.. Hlavní charakter Tracy, který ztvárnila Evan Rachel Wood, byl vlastně vytvořen podle Nikki, která hrála divokou, rebelskou holku, která jí ve skutečnosti "zkazila".

Nikki je velmi talentovaná a po celkem úspěšném filmu natočila další, například: Legendy z Dogtownu, Úkladná vražda a také si střihla roli v americkém seriálu The O.C.

Koncem roku 2008 můžete Nikki vidět po boku Kellana Lutze v novém filmu Twilight (Stmívání). Kde si Nikki zahraje postavu andělské upíří krásky Rosalie Hale.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama